BBC Sport & Our League will cover all of the Men's, Women's & Wheelchair World Cup.

TV Schedule not announced yet but half expected to air on BBC ONE/TWO with rest on iPlayer & Sport App.

Group Stage

Saturday 23rd October

2:30pm Group A: England v Samoa

7:30pm Group B: Australia v Fiji

Sunday 24th October

2:30pm Group B: Scotland v Italy

5:00pm Group C: Jamaica v Ireland

7:30pm Group C: New Zealand v Lebanon

Monday 25th October

2:30pm Group A: France v Greece

Tuesday 26th October

7:30pm Group D: Tonga v Papua New Guinea

Wednesday 27th October

7:30pm Group D: Wales v Cook Islands

Friday 29th October

7:30pm Group B: Australia v Scotland

Saturday 30th October

2:30pm Group B: Fiji v Italy

5:00pm Group A: England v France

7:30pm Group C: New Zealand v Jamaica

Sunday 31st October

2:30pm Group C: Lebanon v Ireland

5:00pm Group A: Samoa v Greece

Monday 1st November

7:30pm Group D: Tonga v Wales

Tuesday 2nd November

7:30pm Group D: Papua New Guinea v Cook Islands

Friday 5th November

7:30pm Group C: New Zealand v Ireland

Saturday 6th November

2:30pm Group A: England v Greece

5:00pm Group B: Fiji v Scotland

7:30pm Group B: Australia v Italy

Sunday 7th November

12:00pm Group C: Lebanon v Jamaica

2:30pm Group D: Tonga v Cook Islands

5:00pm Group A: Samoa v France

Monday 8th November

12:00pm Group D: Papua New Guinea v Wales

Tuesday 9th November

2:30pm Womens Gr A: England v Brazil

5:00pm Womens Gr A: PNG v Canada

Wednesday 10th November

2:30pm Womens Gr B: New Zealand v France

5:00pm Womens Gr B: Australia v Cook Islands

Thursday 11th November

5:00pm Wheelchair Gr A: Spain v Norway

7:30pm Wheelchair Gr A: England v Australia

Friday 12th November

11:00am Wheelchair Gr B: France v Wales

1:30pm Wheelchair Gr B: Scotland v USA

Quarter Finals

Friday 12th November

7:30pm Winner Group B v Runner Up Group C

Saturday 13th November

12:30pm Womens Gr A: England v Canada

2:30pm Winner Group A v Runner Up Group D

5:00pm Womens Gr A: PNG v Brazil

7:30pm Winner Group C v Runner Up Group B

Sunday 14th November

12:00pm Wheelchair Gr A: England v Spain

2:30pm Wheelchair Gr A: Australia v Norway

2:30pm Winner Group D v Runner Up Group A

5:00pm Womens Gr B: New Zealand v Cook Islands

7:30pm Womens Gr B: Australia v France

Monday 15th November

5:00pm Wheelchair Gr B: France v Scotland

7:30pm Wheelchair Gr B: Wales v USA

Wednesday 17th November

11:00am Wheelchair Gr A: Australia v Spain

1:30pm Wheelchair Gr A: England v Norway

5:00pm Womens Gr A: Canada v Brazil

7:30pm Womens Gr A: England v PNG

Wednesday 18th November

11:00am Wheelchair Gr B: France v USA

1:30pm Wheelchair Gr B: Wales v Scotland

5:00pm Womens Gr B: France v Cook Islands

7:30pm Womens Gr B: Australia v New Zealand

Semi Finals

Friday 19th November

7:45pm Semi Final 1

Saturday 20th November

7:45pm Semi Final 2

Sunday 21st November

12:00pm Wheelchair: Winner Gr B v Runner Up Gr A

2:30pm Wheelchair: Winner Gr A v Runner Up Gr B

Monday 22nd November

5:00pm Womens: Winner Gr B v Runner Up Gr A

7:30pm Womens: Winner Gr A v Runner Up Gr B

Final

Friday 26th November

7:30pm Wheelchair Final

Saturday 27th November

1:15pm Women's Final

4:00pm Men's Final